Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
پرسش های شما

جدایی پس از مهاجرت چه تاثیری روی روند شهروندی می‌گذارد؟ – پرسش و پاسخ پریا اسکویی

خانم شهرزاد از مونترال: من و همسرم یک سال است که به مونترال در کانادا مهاجرت کرده‌ایم. در واقع همسرم پرونده  مهاجرت داشت و متقاضی اصلی بود. زمانی که ما ازدواج کردیم او Certificat de sélection du Québec – CSQ خود را گرفته بود و من، پس از ازدواج، به پرونده او اضافه شدم و CSQ جدید صادر شد.

سپس هر دو با هم وارد کانادا – مونترال شدیم و در واقع لَند کردیم. حالا شرایطی پیش آمده که من می‌خواهم از همسرم جدا بشوم. سوال من این است که آیا درصورت جدایی مشکلی در روند تمدید کارت اقامت دائم PR یا اقدام برای شهروندی Citizenship پیش خواهد آمد؟

در ابتدا و شخصا امیدوارم که مشکل شما حل بشود و عمر ازدواج‌تان طولانی و همراه با خوش‌بختی و سعادت باشد.

اما اگر به هر حال ناگزیر از جدایی هستید، باید اطلاع داشته باشید که نام هر دوی شما در پرونده مهاجرت هست و با توجه به اینکه شرطی هم در دریافت اقامت دائم شما نبوده و نیز هر دوی شما با هم لَند کردید، بنابراین هر تغییری هم که در وضعیت ارتباطی و تأهل شما پیش بیاید، تاثیری بر روی پرونده مهاجرت شما و پروسه شهروندی‌تان نخواهد داشت.

جهت اطلاع شما، درباره کسانی که مقیم یا شهروند کانادا بوده‌اند و بعدا از طریق ازدواج اسپانسر همسرشان می‌شده‌اند، در دولت پیشین آقای هارپر تصویب شده بود که اگر آنها جدا شوند روی فایل مهاجرت فرد اسپانسرشده تاثیر می‌گذاشت. این قانون در دولت جدید آقای ترودو تغییر کرده و شرایط دوباره به وضعیت پیشین بازگشته است. یعنی حتی درصورت جدایی این خانواده‌ها، تغییری در روند مهاجرت و شهروندی فرد اسپانسر شده نیز پیش نمی‌آید.

این مطلب نخستین بار، توسط خانم پریا اسکوئی مشاور امور مهاجرت در کانادا، در تاریخ ۲۶ جون ۲۰۱۶ در شماره ۴۲ هفته‌نامه‌ی آتش چاپ تورنتو منتشر شده است. این شماره نشریه را می‌توانید از اینجا دانلود کنید. لینک مطلب هم در سایت آتش اینجاست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا