Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
اخبار مهاجرتویزای کانادا

شینوک؛ سیستم تازه اداره مهاجرت کانادا برای بررسی ویزاهای موقت که باعث رد شدن درخواست‌ها به دلایلی باورنکردنی می‌شود

سیستم جدید وزارت مهاجرت کانادا به نام شینوک، مشکلاتی را برای رسیدگی به پرونده‌های اقامت موقت ایجاد کرده است 

مشاوران و وکلای امور مهاجرت در کانادا به‌تازگی متوجه سیستم جدیدی به نام شینوک Chinook در وزارت مهاجرت کانادا شده‌اند که برای پردازش پرونده‌های اقامت موقت از آن استفاده می‌شود. 

این سیستم جدید، به جای این که کار رسیدگی به پرونده‌ها را راحت‌تر کند، مشکلات زیادی برای متقاضیان ایجاد کرده است و براساس آن، پرونده‌های متقاضیان اقامت موقت با دلایل بسیار پیش‌پاافتاده و باورنکردنی رد می‌شود. 

خانم پریا اسکویی مشاور رسمی امور مهاجرت در این مطلب درباره شینوک توضیح می‌دهد که یک صفحه گسترده مانند اکسل و دارای مجموعه‌ای از ستون‌هاست که هر سطر آن نشان‌دهنده یک متقاضی است و داده‌های آن به ستون‌ها منتقل می‌شود. 

به گفته وی ممکن است ۱۰۰ مورد در یک صفحه گسترده وجود داشته باشد و افسر بررسی پرونده، به جای بررسی موارد ارسالی در هر مورد، فقط صفحه گسترده برای اطلاعات موجود در ستون‌ها را مورد بررسی قرار دهد. سپس براساس آنچه در ستون‌ها وجود دارد، پرونده متقاضی را تصویب یا رد می‌کند. 

توضیحات کامل‌تر را در این مطلب می‌خوانید.

 

رد شدن پرونده‌های اقامت موقت با دلایل بسیار پیش‌پاافتاده، ساده و باورنکردنی و تغییر نحوه رسیدگی به پرونده‌های ویزیتوری، تحصیلی و کاری، در سال‌های اخیر در کانادا، کار بسیاری از مشاورین و وکلای مهاجرت را سخت کرده است.

آنها در بررسی‌ها و تحقیقات فراوان خود در دادگاه فدرال متوجه سیستم جدیدی به نام شینوک Chinook شده‌اند که این وضعیت را ایجاد کرده است.

پریا اسکویی، مشاور رسمی امور مهاجرت در کانادا می‌گوید در گذشته، پاسخ‌های مفصلی به درخواست‌های تجدیدنظر داده می‌شد، حتی اگر تصمیم نهایی، باب میل متقاضی نبود. اما به‌تازگی، پاسخ‌های یک‌خطی ارسال می‌شود که نشان‌دهنده تصمیم نهایی است.

 

نامه‌های رد شدن پرونده‌های اقامت موقت، مضحک و پر از اشتباه شده است 

به گفته خانم اسکویی نامه‌های رد شدن پرونده‌های اقامت موقت، گاهی آنقدر پیش‌پا افتاده و پر از اشتباه است که کاری که وکلای مهاجرت با تشکیل پرونده در دادگاه فدرال انجام می‌دهند، فقط جهت مذاکره با وکلای وزارت مهاجرت کاناداست و پرونده حتی تا دادگاه فدرال پیش نمی‌رود.

 

سیستم شینوک چگونه کار می‌کند؟ 

خانم اسکویی به سیستم جدیدی به نام Chinook اشاره می‌کند که در اداره مهاجرت برای پردازش حجم عظیمی از برنامه‌های اقامت موقت، از آن استفاده می‌شود.

وی توضیح می‌دهد که شینوک یک صفحه گسترده مانند اکسل و دارای مجموعه‌ای از ستون‌هاست که هر سطر آن نشان‌دهنده یک متقاضی است و داده‌های آن به ستون‌ها منتقل می‌شود. ممکن است ۱۰۰ مورد در یک صفحه گسترده وجود داشته باشد و افسر بررسی پرونده، به جای بررسی موارد ارسالی در هر مورد، فقط صفحه گسترده برای اطلاعات موجود در ستون‌ها را مورد بررسی قرار دهد. سپس براساس آنچه در ستون‌ها وجود دارد، پرونده متقاضی را تصویب یا رد می‌کند.

البته، این سیستم به‌صورت مداوم در همه ادارات استفاده نمی‌شود و هر روز این صفحات کاملا پاک شده و دوباره یک صفحه جدید برای روز کاری جدید ایجاد می‌شود.

به گفته این مشاور رسمی امور مهاجرت، هر اداره ویزا تصمیم می‌گیرد که چه ستون‌هایی از نظر آنها مهم است و باید در صفحه وجود داشته باشد و هر دفتر، صفحات مخصوص به خود را ایجاد می‌کند.

افسران براساس داده‌های موجود در صفحات گسترده درباره پرونده تصمیم‌گیری می‌کنند، نه براساس بازبینی مدارک ارسالی متقاضی.

از آن‌جایی هم که صفحات گسترده را ذخیره نمی‌کنند، هیچ‌کس نمی‌داند که آیا خطایی در ورود داده‌ها رخ داده است یا خیر.

 

نمونه‌ای از یک اشتباه عجیب و باورنکردنی براساس سیستم شینوک 

خانم اسکویی مشاور رسمی امور مهاجرت به کانادا در این باره به یک نمونه اشاره می‌کند.

یک متقاضی ویزای تحصیلی، نامه Misrepresentation – Procedural Fairness Letter را دریافت کرده بود که در آن آمده بود که در پرونده ویزای تحصیلی خود، ویزای مردود آمریکا را اعلام نکرده است.

این در حالی است که متقاضی، اصلا ویزای ردی آمریکا نداشته است. او حتی یک ویزای تاییدشده ده ساله هم در پرونده دارد که تا سال ۲۰۲۹ معتبر است و ویزای آمریکا نیز در سابمیشن Submission پرونده ارائه شده بود.

رد شدن این پرونده براساس سیستم شینوک و بدون بررسی پرونده اتفاق افتاده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. با سلام و امید به اینکه سلامت باشید. یک پرسش عمومی داشتم که ممنون خواهم شد اگر پاسخ آن را دریافت کنم. ما مقیم اروپا هستیم و قصد داریم به کانادا برای زندگی برگردیم. من و پسرم که زیر 18 سال است کانادایی هستیم و همسرم(مادر فرزندمان) شهروند اروپا. برای گرفتن اقامت برای همسرم، آیا روند درخواست را خارج از کانادا باید شروع کرد یا می شود به کانادا آمد و از آنجا درخواست اقامت را شروع کنیم. (بیشتر ایالت کبک مورد نظر مان است) مرسی

    امیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا