Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
اخبار مهاجرتمقاله در آتش

همه پرسش‌های دانشجویان بین‌المللی در کانادا؛ درباره تغییر شرایط تحصیل در دوران کرونا

دانشجویان بین‌المللی یکی از گروه‌هائی هستند که در اثر پاندمی کرونا، نگرانی‌ها و دغدغه‌های زیادی برایشان ایجاد شده است. کسانی که با هزار امید و آرزو، کانادا را برای تحصیل انتخاب کردند و حالا سوالات زیادی درباره تحصیل خود در شرایط فعلی دارند.

البته، خوبی تحصیل در کشوری پیشرفته مانند کانادا این است که آدم‌ها در شرایط بحرانی سرگردان نمی‌شوند و این کشور به دلیل داشتن مدیریت بحران قوی، توانسته قواعد و قوانین شرایط جدید را به‌درستی وضع کند. چه چیزی بهتر از این؟

پس، کافی است شما قوانین جدید را بدانید تا حسابی خیال‌تان راحت شود.

خواندن این مطلب، آسودگی خیال شما را بیشتر می‌کند، چون در اینجا به سوالات متداول دانشجویان بین‌المللی پاسخ داده شده است؛ از سوالاتی در مورد مجوز تحصیل و شرایط تمدید آن گرفته تا برگزاری کلاس‌های آنلاین، آمدن به کانادا با مجوز تحصیلی فرزندان، کار تمام‌وقت در صورت تعلیق ترم تحصیلی و غیره.

۱۲ پرسش امور مهاجرتی دانشجویان خارجی در کانادا

 • من مجوز کار یا تحصيل دارم اما اعتبار آن در هفته‌های آینده منقضی می‌شود. از طرفی، نمی‌توانم نسبت به اخذ گذرنامه جدید اقدام کنم و به مدارک موردنیاز هم دسترسی ندارم. آیا می‌توانم مجوزم را دوباره تمدید کنم؟
 • با توجه به اختلالات ویروس کووید ۱۹، آیا زمان بررسی مجوز تحصیلی من طولانی‌تر می‌شود؟
 • پذیرش من که در ماه می بود به ماه سپتامبر موکول شده است. آیا من به نامه پذیرش جدید احتیاج دارم؟
 • من مجوز تحصیل دارم و کلاس‌های آنلاین در تابستان یا پاییز ۲۰۲۰ شروع می‌شود. آیا این اتفاق روی اخذ مجوز کار پس از تحصیل تاثیر می‌گذارد؟
 • من مجوز تحصیلی ندارم، با این حال، آیا می‌توانم تحصیل مجازی را از خارج از کانادا شروع کنم؟
 • اگر دوره‌های آنلاین را شروع کنم، آیا در آینده برای دریافت مجوز کار پس از تحصیل، باید یک دانشجوی تمام وقت باشم؟
 • من یک فارغ‌التحصیل جدیدم و منتظر نتیجه درخواست مجوز کار بعد از تحصیل هستم. از طرف دیگر، پیشنهاد شغلی هم دارم. با این شرایط، آیا اجازه آمدن به کانادا را دارم؟
 • اگر بیش از ۵۰ درصد کل دوره تحصیلم، دوره‌های آنلاین آموزشی طول بکشد، چه تاثیری در صلاحیت من برای مجوز کار پس از تحصیل دارد؟
 • اگر من تحصیلات آنلاینم را بدون مجوز تحصیلی در خارج از کانادا شروع کنم، آیا این زمان، مشمول استفاده از مجوز کار پس از تحصیل هستم؟
 • من یک دانشجوی بین‌المللی هستم که به مزایای اضطراری کانادا (CERB) دست پیدا کرده‌ام. آیا هنوز واجد شرایط درخواست مجوز کار پس از تحصیل یا اقامت دائم در کانادا هستم؟
 • اگر پسر، دختر یا یکی از بستگان خردسال من، مجوز تحصیل معتبر داشته باشد، آیا من هم مجوز آمدن به کانادا را دارم؟
 • اگر ترم تحصیلی تعلیق شود، آیا می‌توانم به صورت تمام‌وقت کار کنم؟

دولت کانادا در دوران همه‌گیر شدن کرونا ویروس، تغییرات جدیدی برای مهاجرت به کانادا ایجاد کرده است. در این راستا و برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، سفر و مهاجرت به‌طور موقت محدود شد.

با این حال، اداره مهاجرت کانادا (IRCC) برای تامین نیازهای دانشجویان خارجی و ساکنان دائم و موقت این کشور، اقداماتی را انجام داده است.

در ادامه مطلب، خلاصه‌ای از مهمترین تغییرات ایجاد شده در رابطه با دانشجویان خارجی و مهاجران را در قالب سوالاتی که برای این افراد پیش آمده، می‌خوانید و پاسخ این سوالات را دریافت می‌کنید.

این اطلاعات توسط دفتر آموزش بین‌المللی کانادا، The Canadian Bureau For International Education، دانشگاه‌ها، کالج‌ها و موسسه‌های کانادا جمع‌آوری شده است.

 

من مجوز کار یا تحصيل دارم اما اعتبار آن در هفته‌های آینده منقضی می‌شود. از طرفی، نمی‌توانم نسبت به اخذ گذرنامه جدید اقدام کنم و به مدارک موردنیاز هم دسترسی ندارم. آیا می‌توانم مجوزم را دوباره تمدید کنم؟

دانشجویان خارجی در کانادا باید به‌طور آنلاین برای تمدید مجوز اقدام کنند. در این صورت، این امکان را دارند تا همزمان با طی پروسه درخواست‌شان، به تحصیل یا کار در کانادا بپردازند. علاوه بر این، آن دسته از متقاضیانی که به مدارک موردنیاز دسترسی ندارند یا قادر به ارائه بیومتریک، biometric نیستند، باید نامه جزئیات وضعیت‌شان را ضمیمه کنند.

در صورتی که درخواست متقاضی ناقص باشد، برای تکمیل مدارک و ارسال مجدد آنها، ۹۰ روز به او مهلت داده می‌شود.

پذیرش من که در ماه می بود به ماه سپتامبر موکول شده است. آیا من به نامه پذیرش جدید احتیاج دارم؟

در صورتی که در تایم تعویقی، در کانادا حضور دارید، باید طی ۱۵۰ روز از زمان تعویق یا در ترم بعد تحصیلات خود را شروع کنید.در واقع، در هر تاریخی که نزدیک‌تر است، باید این کار را انجام دهید.

در صورتی که این اقدام امکان‌پذیر نبود، باید وضعیت خود را مثلا به وضعیت گردشگر یا بازدیدکننده تغییر دهید یا این که کانادا را ترک کنید.من مجوز تحصیل دارم و کلاس‌های آنلاین در تابستان یا پاییز ۲۰۲۰ شروع می‌شود.

آیا این اتفاق روی اخذ مجوز کار پس از تحصیل تاثیر می‌گذارد؟در حالی که خارج از کانادا هستید، ممکن است کلاس‌هایتان را شروع کرده باشید و تا ۵۰ درصد برنامه‌تان را نیز پیش ببرید.در این صورت، واجد دریافت مجوز کار پس از تحصیل هستید و در آینده تا تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ هیچ زمانی از شما کم نخواهد شد.

 

من مجوز تحصیلی ندارم، با این حال، آیا می‌توانم تحصیل مجازی را از خارج از کانادا شروع کنم؟

بله. ممکن است بتوانید بدون داشتن مجوز تحصیل، در خارج از کانادا تحصیل‌تان را شروع کنید اما با این حال، برای داشتن مجوز کار بعد از تحصیل، نیاز به مجوز تحصیلی یا تاییدیه دارید.

 

اگر دوره‌های آنلاین را شروع کنم، آیا در آینده برای دریافت مجوز کار پس از تحصیل PGWP، باید حتما یک دانشجوی تمام وقت باشم؟

بله، شما باید تحصیل تمام‌وقت داشته باشید، مگر اینکه در آن زمان، موسسه آموزشی موردنظرتان قادر به ارائه آموزش تمام‌وقت نباشد.
من یک فارغ‌التحصیل جدیدم و منتظر نتیجه درخواست مجوز کار بعد از تحصیل هستم. از طرف دیگر، پیشنهاد شغلی هم دارم.

با این شرایط، آیا اجازه آمدن به کانادا را دارم؟

اگر مجوز تحصیلی‌تان اعتبار ندارد، به یک معرفی‌نامه برای معافیت از محدودیت‌های سفر نیاز دارید. معرفی‌نامه، نامه‌ای است که بعد از تایید مجوز کار پس از تحصیل از اداره مهاجرت دریافت می‌کنید.

 

با توجه به کووید ۱۹، آیا زمان بررسی مجوز تحصیلی من طولانی‌تر می‌شود؟

اداره مهاجرت کانادا (IRCC)، همچنان در حال بررسی مجوزهای تحصیلی است، اما ممکن است این بررسی کمی طول بکشد.

 

اگر بیش از ۵۰ درصد کل دوره تحصیلم، دوره‌های آنلاین آموزشی طول بکشد، چه تاثیری در صلاحیت من برای مجوز کار پس از تحصیل دارد؟

اگر از قبل در کانادا بودید و دوره آموزشی یا برنامه‌تان به‌علت کووید ۱۹ به دوره‌های آنلاین تبدیل شده، حتی اگر دوره آموزشی آنلاین شما بیش از ۵۰ درصد کل دوره باشد، ممکن است هنوز واجد شرایط PGWP باشید.

 

اگر من تحصیلات آنلاینم را بدون مجوز تحصیلی در خارج از کانادا شروع کنم، آیا این زمان، مشمول استفاده از مجوز کار پس از تحصیل هستم؟

خیر، مدت زمان تحصیل آنلاین در خارج از کشور بدون مجوز تحصیلی معتبر یا گواهی تایید، شما را مجاز به استفاده از مجوز کار پس از تحصیل نخواهد کرد.

 

من یک دانشجوی بین‌المللی هستم که به مزایای اضطراری کانادا (CERB) دست پیدا کرده‌ام. آیا هنوز واجد شرایط درخواست مجوز کار پس از تحصیل PGWP یا اقامت دائم PR در کانادا هستم؟

اگر شما به مزایای اضطراری کانادا دست یافتید، این قضیه روی صلاحیت شما برای اخذ مجوز کار پس از تحصیل PGWP یا اقامت دائم PR تاثیری ندارد.

 

اگر پسر، دختر یا یکی از بستگان خردسال من، مجوز تحصیل معتبر داشته باشد، آیا من هم مجوز آمدن به کانادا را دارم؟

اعضای درجه یک خانواده که دارای PR نباشند یا شهروند کانادا محسوب نشوند، از محدودیت سفر معاف هستند. به هر حال، قبل از آمدن به کانادا، شما باید مجوز ورودتان را از اداره مهاجرت کانادا دریافت کنید تا بتوانید با پرواز به کانادا بیایید. در همین مورد، درخواست‌تان را به ایمیل زیر بفرستید:

IRCC.COVID-TravelExemptions-Exemptionsdevoyage-COVID.IRCC@cic.gc.ca

به‌علاوه، در صورتی که تا قبل از این، ویزای موقت یا مجوز الکترونیکی سفر ندارید، باید اول از همه، درخواست ویزا بدهید.

اگر ترم تحصیلی تعلیق شود، آیا می‌توانم به صورت تمام‌وقت کار کنم؟

ترم تعلیقی، به‌عنوان ترم تعطیلی محسوب نمی‌شود. بنابراین شما تنها می‌توانید به میزان ساعاتی که در مجوز تحصیلی‌تان قید شده، کار کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا