Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
مهاجران موفق

مهاجران برگزیده سال ۲۰۱۸؛ کاندیداهای ایرانی این جایزه را حمایت کنیم

هر سال RBC جایزه‌ای را برای مهاجران برگزیده‌ای که در زمان حضورشان منشا خدمات بوده‌اند انتخاب می‌کند. حالا از میان ۷۵ نامزد نهایی، ۴ نفر آنها ایرانی هستند

بانک RBC هر سال جایزه‌ای را برای ۲۵ مهاجری که پس از مهاجرت، نقش تعیین‌کننده‌ای در جامعه کانادا داشته‌اند اختصاص می‌دهد. این جایزه از سوی چندین نهاد از جمله روزنامه تورنتو استار و سایت Canadian Immigrant پشتیبانی می‌شود.

حالا ۷۵ نفر معرفی شده‌اند که ۲۵ نفر از میان آنان با رای مردم و نیز هیات ژوری این جایزه انتخاب می‌شوند. ۴ نفر از نامزدهای نهایی ایرانی هستند که آنها را در این شماره معرفی می‌کنیم.

شما هم تا ۱۷ ماه می فرصت دارید تا به سایت این جایزه بروید و ۳ نفر را انتخاب کنید.

نشانی سایت در زیر این مطلب آمده است.

پونه علیزاده – نورث ونکوور
مدیر هنری آکادمی رقص‌های خاورمیانه

پونه علیزاده

پونه علیزاده مدیر هنری آکادمی رقص‌های خاورمیانه (AMED) بوده و برنده‌ی جوایزی نیز شده است. او این آکادمی را، که همچنان یکی از مدارس پیشرو در زمینه‌ی رقص‌های خاورمیانه در منطقه‌ی ونکوور و اطراف آن به شمار می‌آید، در سال ۲۰۰۴ در نورث ونکوور بنیان نهاد.

علیزاده در سال ۲۰۰۰ به کانادا مهاجرت کرد. پیشینه‌ی تحصیلی او شامل مدرک فوق‌لیسانس هنر از دانشگاه تهران می‌شود. او از تجربه و علائق هنری خود برای کمک به کامیونیتی، سالمندان، معلولان و ابداع اجراهای ابتکاری و برنامه‌های آموزشی استفاده کرده است.

پونه علیزاده در طیف گسترده‌ای از مراسم و رویدادها مشارکت داشته، به اجرای برنامه پرداخته و علاقمندان را آموزش داده است.

پونه علیزاده از رقص به عنوان شکلی از درمان بهره می‌گیرد؛ ورزشی کامل برای جسم و روح! او معتقد است که رقص می‌تواند نقش مهمی در ایجاد احساس آسودگی، توسعه‌ی روابط و رفتارهای سالم، خلق تصویر بهتری از خود و به طور کلی رهایی از انرژی‌های منفی ایفا نماید.

علیزاده که در سال ۲۰۱۶ از سوی شهرداری نورث ونکوور به عنوان یکی از سفیران فرهنگی بریتیش‌کلمبیا برگزیده شد، از هنر خود برای ایجاد روابط در میان کامیونیتی‌اش بهره می‌گیرد. برخی از تلاش‌های او عبارت است از: سازمان‌دهی و رهبری گروه بزرگی از هنرمندان در «روز فرهنگ» از ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷؛ سازمان‌دهی و طراحی رقص گروه‌های بزرگی از شرکت‌کنندگان در مراسم «رژه‌ی روز کانادا» با همکاری بنیاد ایرانیان کانادا از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷؛ و مشارکت در بسیاری از فستیوال‌های محلی مانند رژه و فستیوال روز کارائیب، فستیوال‌های محلی ساحل شمالی، فستیوال‌های محلی کره‌، فستیوال‌های یونان، فستیوال دیوالی، فستیوال‌های چینی و خیلی‌های دیگر. او هر ماه به طور داوطلبانه در خانه‌های سالمندان، بیمارستان‌ها، مدارس، آسایشگاه‌های روانی و مانند اینها به اجرای برنامه‌ می‌پردازد.

او یکی از اجراکنندگان و آموزش‌دهندگان نخستین مراسم نوروز در پارلمان (تالار افتخارات) در ویکتوریا بود.

علیزاده افتخار سازماندهی و مشارکت در بیش از ۲۰ رویداد بزرگ کامیونیتی را داشته است و همچنین هنرمند بسیار شناخته‌شده‌ای در تمامی رسانه‌های اجتماعی به شمار می‌آید. او از شبکه‌ی ارتباطات نیرومندی در همه‌ی رسانه‌های اجتماعی برخوردار است.

او در فعالیت‌های داوطلبانه‌ی ونکوور بسیار فعال بوده و چندین ورک‌شاپ‌ غیر رسمی در زمینه‌ی رقص برای سازمان‌های خدمت‌رسان به سالمندان، جوانان و کودکان برگزار کرده است.

امین‌الله سبزواری  – ادمونتون
دادیار دادگاه‌های حقوقی

امین‌الله سبزواری

امین‌الله سبزواری در وزارت دادگستری کانادا، در ادمونتون آلبرتا، به عنوان دادیار حقوقی مشغول به کار است. او همچنین به عنوان یک وکیل جوان و موفق، مشارکت فعالانه‌ای در برنامه‌های داوطلبانه، آموزشی و ورزش‌های مختلف دارد. سبزواری تأثیر مثبتی بر کامیونیتی خود می‌گذارد.

سبزواری در حال حاضر داوطلبانه با مرکز حقوقی کامیونیتی ادمونتون، که به افراد کم‌درآمد مشاوره‌ی حقوقی رایگان می‌دهد، همکاری می‌کند. او همچنین به عنوان مربی با فدراسیون وکلای آسیایی – کانادایی همکاری دارد.

سبزواری در کودکی از ایران به کانادا مهاجرت کرد. او پس از یادگیری زبان انگلیسی،‌ نخستین فعالیت داوطلبانه‌ی خود را آغاز کرد و مترجم  آن دسته از هم‌کلاسی‌هایش شد که انگلیسی زبان دوم‌شان بود.

سبزواری در نورث‌یورک بزرگ شد و در آنجا برای کمیسیون تفریحات و پروژه‌ی هاروست، فعالیت‌های داوطلبانه انجام می‌داد. او در طی سالهای تحصیل خود در دانشگاه بریتیش‌کلمبیا، برای برنامه‌ی Safewalk، برنامه‌ی Speakeasy، خانه‌ی بین‌المللی و بیمارستان یو‌بی‌اس به طور داوطلبانه فعالیت می‌کرد. او چندین سال به عنوان مسئول خوابگاه مشغول به کار بود و به دانشجویان داخلی و بین‌المللی در مورد زندگی در پردیس‌های دانشگاهی کمک می‌کرد.

سبزواری فوق‌لیسانس حقوق خود را در دانشکده‌ی حقوق سلامت در دانشگاه آلبرتا به دست آورد. مطالعات دانشگاهی او از سوی بنیاد کمک‌هزینه‌های فارغ‌التحصیلی حقوق بریتیش‌کلمبیا، بورسیه‌ی فارغ‌التحصیلی افتخاری N.D. McDermid و مؤسسه‌ی کانادایی تحقیقات سلامت، مورد حمایت قرار داشت.

سبزواری پس از اتمام تحصیلات، یک دوره‌ی دستیاری را در دادگاه استانی آلبرتا در کلگری به پایان رساند. او اکنون در وزارت دادگستری، در حوزه‌ی حقوق مالیات، مهاجرت و بومیان مشغول به کار است. او در دادگاه کرسی ملکه (دادگاه عالی آلبرتا)، دادگاه استیناف آلبرتا، دادگاه فدرال کانادا و دادگاه فدرال استیناف، پرونده‌هایی را مورد رسیدگی قرار داده است.

او پیش‌زمینه‌ای هم در علوم دارد و به مدت ۱۰ سال، به عنوان داور نمایشگاه‌های علمی منطقه‌ای فعالیت کرده است.

سبزواری به عنوان مربی دانشجویان فعلی حقوق و دانشجویان علاقمند به کار در حوزه‌ی حقوق فعالیت می‌کند. او در زمینه‌ی ورزش نیز فعال است و در کلوب بدمینتون دانشگاه آلبرتا در رشته‌های اسکواش و بدمینتون و نیز در انجمن بازیکنان التیمیت ادمونتون در رشته‌ی التیمیت فریزبی، فعالیت می‌کند.

علی سیادت   – شارلوت‌تاون، جزیره‌ی پرنس ادواردز
عضو تیم برنامه‌ی ارتباط‌دهندگان جزیره‌ی پرنس ادواردز

علی سیادت

علی سعادت اهل ایران است و در سال ۲۰۱۱ به کانادا مهاجرت کرده است. او مهندس برق بوده و دوره‌هایی را نیز در زمینه‌های مدیریت کسب و کار، توریسم و هتل‌داری گذرانده است. او پیش از مهاجرت به کانادا، تورهایی را برای بازدیدکنندگان بین‌المللی از ایران برگزار می‌کرده است، مؤسساتی آموزشی را در زمینه‌های آکادمیک مختلف راه‌اندازی و مدیریت کرده و به عنوان مشاور کسب و کار به فعالیت پرداخته است. او همچنین برای سازمان صدا و سیمای ایران کار کرده و تهیه‌کنندگی، نویسندگی و اجرای چندین برنامه‌ی تلویزیونی منطقه‌ای و ملی را بر عهده داشته است.

او از زمان نقل مکان به جزیره‌ی پرنس ادواردز، به یک کارآفرین و عضوی فعال از کامیونیتی تبدیل شده است. او ابتدا در صنایع تولیدی به عنوان اپراتور دستگاه‌ مشغول به کار شد. شخصیت کوشای سیادت به او کمک کرد تا تنها پس از چهار ماه، ارتقای شغل پیدا کند.

او سپس غذاخوری لیدی سافرون پرشین Lady Saffron Persian Cuisine را تأسیس کرد که نخستین رستوران ایرانی در استان بود و در بازار کشاورزان شارلوت‌تاون به فعالیت می‌پرداخت. او از ۲۰۱۲ به عنوان مدیر برگزاری مراسم در کامیونیتی ایرانیان جزیره‌ی پرنس ادواردز به کار مشغول بوده است. او همچنین یکی از سفیران تازه‌واردان شارلوت‌تاون بوده و به طور داوطلبانه با انجمن تازه‌واردان به کانادا، شاخه‌ی جزیره‌ی پرنس ادواردز، همکاری می‌کند.

سیادت در ۲۰۱۶، به عنوان عضو برنامه‌ی ارتباط‌دهندگان جزیره‌ی پرنس ادواردز، به اتاق بازرگانی منطقه‌ی شارلوت‌تاون بزرگ پیوست و از آن زمان، به ارائه‌ی خدمت به مراجعان می‌پردازد. ارتباط‌دهندگان جزیره‌ی پرنس ادواردز برنامه‌ای از سوی اتاق بازرگانی شارلوت‌تاون است که به کارآفرینان مهاجر در سراسر این استان، خدمت‌رسانی می‌کند.

او به عنوان مأمور این برنامه‌، به مراجعانی که مهاجر تازه‌وارد هستند، مشاوره و خدمات حمایتی رو در رو برای توسعه و اجرای برنامه‌های تجاری‌شان، ارائه می‌دهد. او همچنین در طول سال، ورک‌شاپ‌ها و نشست‌های اطلاع‌رسانی برای آشنا ساختن مراجعان با محیط کسب و کار محلی ارائه می‌دهد، تا کارآفرینان مهاجر در کسب و کاری که در خانه‌ی جدیدشان، کانادا، به راه انداخته‌اند، موفق باشند.

او در یکی از فعالیت‌های داوطلبانه‌اش برای کامیونیتی، در پروژه‌ای ارزنده با عنوان «نمونه بدهید!» فعالیت داشت. در این پروژه، اهداکنندگان بالقوه‌ی مغز استخوان و سلول‌های بنیادین ثبت نام می‌کردند، تا شکاف در حال رشد ثبت این موضوع در سطح کشور، پر گردد.

او همچنین از سال ۲۰۱۱، به شکل فعالی در فستیوال خیابانی تنوع و چندفرهنگی، مشارکت داشته است. به اشتراک گذاشتن فرهنگ‌ها و مشارکت داشتن در رویدادهای فرهنگی و چندفرهنگی همواره در صدر فهرست کارهای او جای داشته است!

سیادت در سال ۲۰۱۷ موفق شد جایزه‌ی بهترین تازه‌وارد به جزیره را از آن خود کند.

محمد اسدی لاری     ونکوور
کارآفرین – دانشجو

محمد اسدی لاری

محمد اسدی لاری دانشجو، پژوهشگر، کارآفرین اجتماعی و طرفدار مشارکت جوانان است و علاقه‌ی زیادی به مراقبت‌های سلامت و برنامه‌های آموزشی دارد. او در اواخر ۲۰۱۳ و هنگامی که در میانه‌ی کلاس دوازدهم بود، به کانادا مهاجرت کرد.

اسدی لاری در طول سال‌های اقامت خود در کانادا، با اتکا به حمایت‌های حیاتی خواهر جوان‌ترش زینب و دختر عمویش صبا، زندگی کرده است. او بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان اکول آلفا در برنابی بریتیش‌کلمبیا، موفق به دریافت مدال آکادمیک فرماندار کل شد و سپس در رشته‌ی علوم در دانشگاه بریتیش‌کلمبیا (UBC) به ادامه‌ی تحصیل پرداخت. او به عنوان دانشجوی دوره‌ی لیسانس، زمان این را داشت که فعالیت‌های مدنی و داوطلبانه‌ای که در دوران دبیرستان، در کامیونیتی محلی و مراکز درمانی به انجام می‌رساند، گسترده‌تر کند. او طی کارهای  کامیونیتی‌محور خود، به سازمان‌دهی گفتگوهای بین‌ ادیان میان دانشجویان مسلمان، یهودی و مسیحی کمک کرده است، که نخستین مورد از این نوع در میان پردیس‌های دانشگاهی به شمار می‌رود. او همچنین به صورت هفتگی در مسجد نورث‌یورک به آموزش می‌پردازد.

شاخص‌ترین فعالیت او را در کانادا می‌توان در بنیان‌گذاری مشترک و مدیریت سازمان غیر‌انتفاعی کمک‌هزینه‌‌های تحصیلی STEM دانست، که بر ارائه‌ی مشاوره و فرصت‌های یادگیری تجربی به دانش‌آموزان دبیرستانی و دانشجویان دوره‌ی لیسانس تمرکز دارد، به ویژه کسانی که بر اساس پیش‌زمینه‌های خود، به طور سنتی در رشته‌های STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی) حضور کمتری دارند.

اسدی لاری همچنین در طرح‌های مرتبط با جوانان سازمان‌هایی مانند مؤسسه‌ی کانادایی پژوهش سلامت (CIHR)، صلیب سرخ کانادا، کمیسیون کانادایی یونسکو، جهان علم بریتیش‌کلمبیا و انجمن مبتکران، نقش‌های مدیریتی یا مشاوره‌ای بر عهده داشته است و همه‌ی اینها به او کمک کرده تا با جوانان هم‌فکر خود در سراسر کانادا، ارتباط پیدا کند.

او در طی دوران تحصیل در مقطع لیسانس رشته‌ی زیست‌شناسی در دانشگاه بریتیش‌کلمبیا، در حوزه‌های پژوهشی متعددی وارد شده است که آخرین آنها، بیماری‌های مرتبط با تحلیل عصبی، مانند تصلب بافت چندگانه (ام‌اس) است.

برای اینکه شما در این رای‌گیری مشارکت کنید کافیست تا روز ۱۷ می به نشانی زیر بروید  و یا با دوربین موبایل خود کدهای کناری را اسکن کنید تا به صورت اتوماتیک به آن صفحه هدایت شوید.

canadianimmigrant.ca/canadas-top-25-immigrants/vote

 

این مطلب نخستین بار، توسط خانم پریا اسکوئی مشاور امور مهاجرت در کانادا، در تاریخ ۲۷ اپریل ۲۰۱۸ در شماره ۱۳۸ هفته‌نامه‌ی آتش چاپ تورنتو منتشر شده است. این شماره نشریه را می‌توانید از اینجا دانلود کنید. لینک مطلب هم در سایت آتش اینجاست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا