Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
اخبار مهاجرتبرنامه های مهاجرتی

کانادا سقف مهاجران تازه‌وارد در سال‌های ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۶ را اعلام کرد؛ همچنان هر سال ۵۰۰ هزار نفر

در حالی که نظرسنجی‌های اخیر حاکیست تمایل کانادایی‌ها برای پذیرش مهاجران، ممکن است کم شده باشد، وزیر مهاجرت تایید کرد که پذیرش ۵۰۰ هزار مهاجر در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ تغییر نخواهد کرد.

او در عین حال گفت که برای سال ۲۰۲۶ همین سقف ۵۰۰ هزار نفر در نظر گرفته و افزایشی در کار نخواهد بود.

آقای Marc Miller، وزیر مهاجرت این جزئیات را در معرفی برنامه جدید دولت کانادا برای پذیرش مهاجران در سال ۲۰۲۶ اعلام کرد.

وی گفت: «این وزارت‌خانه تصمیم گرفته سطح پذیرش مهاجران جدید دارای اقامت دائم PR در سال ۲۰۲۶ را به ۵۰۰ هزار نفر، یعنی همان آمار مربوط به سال ۲۰۲۵ محدود سازد و افزایشی در آن اعمال نکند.»

وی اضافه کرد به این ترتیب، زمان کافی برای ادغام موفقیت‌آمیز مهاجران جدید وجود خواهد داشت، ضمن آنکه حمایت از بازار کار نیز ادامه خواهد یافت.

مارک میلر، وزیر مهاجرت در این رابطه گفت: «ما با ثابت نگه داشتن تعداد مهاجران تازه‌وارد، اذعان می‌کنیم که مسکن، برنامه‌ریزی‌های زیرساختی، و رشد پایدار جمعیت باید به شکل مناسب مورد توجه قرار گیرد».

او اضافه کرد که دولت برای حل کمبود مزمن نیروهای کار ساختمانی، قصد دارد کارگران فنی ماهر بیشتری را از خارج بپذیرد تا امکان ساخت خانه‌های بیشتری فراهم گردد.

میلر همچنین از اهداف مهاجرتی جدیدی برای حمایت از کامیونیتی‌های فرانسوی‌زبان خارج از کبک رونمایی کرد.

آقای Goldy Hyder، رئیس و مدیرعامل شورای کسب‌وکار کانادا، مصرانه از دولت می‌خواهد که کمبود نیروی کار ماهر را رفع نماید، چون به گفته او، فرصت‌های شغلی خالی برای کارگران ماهر و متخصصان تحصیل‌کرده همچنان بالاست.

او می‌گوید: «کانادا از دانش، مهارت و روحیه کارآفرینی مهاجران آموزش‌دیده سود می‌برد، از جمله متخصصان خدمات بهداشتی، مهندسان و پژوهشگران کامپیوتر که می‌توانند به رشد اقتصاد ما کمک کنند».

یادآور می‌شود گزارشی از موسسه نظرسنجی Nanos که در ماه سپتامبر منتشر شد، نشان داده بود که ۵۳ درصد از کانادایی‌ها از دولت می‌خواهند مهاجران کمتری را بپذیرد، این در حالی است که این رقم در ماه مارچ ۳۴ درصد بود.

براساس یک نظرسنجی دیگر هم که توسط Research Co انجام شده بود، ۳۸ درصد از کانادایی‌ها تاثیر مهاجرت را عمدتا منفی می‌دانند، در حالی که این رقم یک سال پیش ۱۲ درصد بوده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا