Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
اخبار مهاجرتداستان مهاجرتمهاجرت نیروهای متخصص

۵ نکته درباره محیط کار کانادایی که ای کاش آنها را پیش از مهاجرت می‌دانستم

بسیاری از کسانی که به‌عنوان مهاجر تازه‌وارد شروع به کار در محیط‌های شغلی کانادایی می‌کنند، مدتی طول می‌کشد تا بتوانند با فرهنگ این محیط‌ها سازگار شوند و چم و خم کار دست‌شان بیاید. البته، این مساله طبیعی است و ورود به یک فرهنگ کاملا جدید، فراز و نشیب‌های زیادی دارد. این در حالی است که اگر قبل از مهاجرت یا در ابتدای این پروسه، در این رابطه اطلاعات لازم را داشته باشید، روند رشد سریع‌تری خواهید داشت و راحت‌تر می‌توانید بر موانع موجود غلبه کنید.  

در ادامه به ۵ نکته درباره محیط‌های کار کانادایی اشاره شده است که بهتر است قبل از مهاجرت، از آنها خبر داشته باشید.

1️⃣   موانعی که جلوی رشد را می‌گیرد

در کانادا افراد در ارتباط با یکدیگر اغلب رویکرد ملایم‌تری دارند. پس اگر متوجه منظور کسی نشدید، رودربایستی را کنار بگذارید و سوال‌های مستقیم بپرسید. اجازه ندهید که تصورات‌تان جاهای خالی را پر کند. همچنین، کنجکاو باشید. وقت بگذارید و متوجه بشوید که چه چیزهایی بی‌ادبی یا پرخاشگری منفعلانه و مانند اینها تلقی می‌شود تا جلوی قضاوت‌های اشتباه را بگیرید.

2️⃣  شرکت‌های کانادایی سلسله مراتب کمرنگ‌تری دارند

در کانادا اینکه شما منصب یا مقامی داشته باشید، به این معنا نیست که بقیه اعتماد کورکورانه‌ای به شما داشته باشند و مثل یک رئیس با شما رفتار کنند. مدیران و رهبران در اینجا، رویکرد اقتدارگرایانه کمتری دارند. این واقعیت می‌تواند به نفع شما باشد، چون اگر بتوانید خود را با آن تطابق بدهید، احترام بیشتری به جایگاه شما به‌عنوان یک نیروی کار گذاشته می‌شود. اما اگر فکر کنید که به خاطر مقام و موقعیت‌تان، دیگران چیزی به شما بدهکارند، با واکنش‌های منفی‌ مواجه خواهید شد.

3️⃣ شبکه‌سازی کلید کار است

به سازمان‌ها بپیوندید، در مراسم‌ها و رویدادها شرکت کنید، و دنبال شبکه‌هایی باشید که به آنها ملحق شوید. مربیان و افرادی را پیدا کنید که بتوانند شما را راهنمایی و حمایت کنند.

4️⃣  کشور میزبان‌تان را بشناسید

به‌عنوان یک مهاجر سعی کنید سنت‌ها و آداب و رسوم کانادایی‌ها را بیاموزید. فقط در کامیونیتی خودتان باقی نمانید و به دنبال آشنایی با دیگران هم باشید، از جمله کسانی که شبیه شما نیستند.

5️⃣ ارزش خود را به یاد داشته باشید

خیالتان آسوده باشد که شما ارزشمند هستید. احساس‌تان این نباشد که گویی فقط برای اینکه چیزی دریافت کنید به اینجا آمده‌اید. اگر در کانادا هستید پس حتما برای این کشور ارزشمند هستید.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by IC Mohajer (@icmohajer)

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا