Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
اخبار مهاجرت

یاسین اکنون شهروند کانادا بود، اگر سیستم کامپیوتر اداره مهاجرت اشتباه نکرده بود

یاسین اهل سوریه که سال ۲۰۱۶ همراه با خانواده‌اش به کانادا پناهنده شده‌اند می‌گوید در وطن جدید خود دو آرزو داشته است؛ یکی اینکه بتواند بیزینس خود را در کانادا راه بیندازد و دیگر اینکه شهروند این کشور بشود.

یاسین می‌گوید که با راه‌اندازی یک رستوران در سال گذشته به آرزوی اول خود رسیده است. آرزوی دوم او هم می‌توانست در ماه فوریه تحقق یابد، اگر یک اشتباه در اداره مهاجرت کار او را به تعویق نمی‌انداخت.

یاسین و همسرش اخلاص با دقت تمام در آزمون شهروندی شرکت کردند و بلافاصله هم ایمیل قبولی آن را دریافت کردند.

اما خوش‌حالی آنها تنها یک روز دوام آورد، فردای روز آزمون از اداره مهاجرت با او تماس گرفتند که تصویر کارت شناسایی او برای آزمون، در سیستم ثبت نشده است و نتیجه آزمون هر دوی آنها باطل شده است.

سایت IC Mohajer که اخبار مهاجرت ایرانیان به کانادا و زندگی در کانادا را دنبال می‌کند از جزئیات این اتفاق به نقل از روزنامه تورنتو استار گزارش می‌دهد.

یاسین الشهادت Yaseen Alshehadat می‌گوید قبل از اینکه در ماه فوریه در آزمون آنلاین شهروندی شرکت کند، تمام مراحل انجام این آزمون از جمله اسکن photo ID و گرفتن سلفی با دوربین رایانه را انجام داده است.

یاسین که ساکن میسی‌ساگا است، وقتی پس از پایان آزمون ایمیلی از اداره مهاجرت دریافت کرد که در آن به او برای قبولی در آزمون تبریک گفته شده بود، خیالش راحت شد.

اما یک روز بعد، او یک تماس تلفنی از اداره مهاجرت دریافت کرد که به وی اطلاع داد نتیجه آزمون وی باطل شده، زیرا تصویر کارت بیمه سلامت OHIP وی، که او به عنوان photo ID  برای آزمون استفاده کرده بود، در سیستم ثبت نشده است.

خانواده یاسین در سال ۲۰۱۱ از سوریه گریختند و در سال ۲۰۱۶ با برنامه اسپانسرشیپ پناهجویان در کانادا مستقر شدند.

او که پدر ۶ فرزند است و در ماه اکتبر گذشته رستوران خود را با نام Yaseen’s Shawarma افتتاح کرده، می‌گوید: «من دو رویا داشتم. نخست راه انداختن کسب‌وکار خودم در کانادا بود که سال گذشته انجام شد. دوم هم شهروند کانادا شدن بود. من با شنیدن این خبر بسیار ناامید شدم.»

یاسین و همسرش، اخلاص النصیر Ikhlas Alnaseer، در نوامبر ۲۰۱۹ درخواست تابعیت کانادا را دادند و هنگامی که سرانجام در ماه فوریه از آنها برای آزمون شهروندی دعوت شد، هیجان‌زده شدند.

او و همسرش در این آزمون از ۲۰ سوال به ترتیب ۱۸ و ۱۶ سوال را جواب دادند که بیشتر از حد نصاب ۱۵ سوال بود.

سخنگوی اداره مهاجرت کانادا Immigration, Refugees and Citizenship Canada یا IRCC در مورد این مشکل به روزنامه تورنتو استار می‌گوید: «اداره مهاجرت IRCC به دلیل خطای متقاضی، اشکال فنی یا هر دلیل دیگر، اسناد تعیین هویت را از هر یک از متقاضیان قبل از شرکت در آزمون، دریافت نکرده است. تأیید هویت متقاضیان برای اطمینان از امنیت و یکپارچگی سیستم مهاجرت ما ضروری است. این در تمام مراحل IRCC صادق است به خصوص در مورد اخذ تابعیت کانادا. صرف نظر از اینکه به دلیل خطای متقاضی یا اشکال فنی باشد، مقامات IRCC باید نتایج آزمون آنلاین را باطل کرده و از متقاضی دعوت کنند تا آزمون را مجددا انجام دهد.»

تا پایان ماه ژانویه، بیش از ۹۳۰۰ نفر آزمون شهروندی آنلاین خود را به پایان رسانده‌اند. با این حال، مسئولان اداره مهاجرت اعلام نکرده‌اند که چه تعداد از نتایج آزمون باطل شده است یا چرا.

اگر کسی دو بار در آزمون شکست بخورد، وی به یک جلسه دادرسی دانش شفاهی oral knowledge hearing با یک افسر مهاجرت ارجاع می‌شود.

قرار است یاسین و همسرش دوباره در آزمون شهروندی شرکت کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا