Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
اخبار مهاجرتمقاله در آتش

مهاجرت از طریق کدام استان کانادا آسان‌تر است؟ پاسخ آن به شرایط شما بستگی دارد

یکی از تصورات غلطی که درباره مهاجرت به کانادا در نظر خیلی‌ها وجود دارد، این است که مهاجرت به برخی از استان‌های این کشور آسان‌تر از سایر استان‌هاست.

در واقع، اگر شما همه معیارهای برنامه نامزدی استانی (PNP) را داشته باشید، مهاجرت به هر استانی برای‌تان آسان خواهد بود.

اگر هم در استانی خاص، پیشنهاد شغلی داشته باشید، کار شما راحت‌تر است، اما این مساله برای کسانی که هنوز پایشان را به کانادا نگذاشته‌اند، شاید چندان راحت‌ به نظر نرسد.

هر یک از استان‌های شرکت‌کننده در برنامه PNP مسیرهای مهاجرتی منحصربه‌فرد خود را دارند که به‌طور خاص برای تامین نیازهای بازار کار آنها و هدف قرار دادن دسته خاصی از مهاجران طراحی شده‌اند.

این مطلب، شما را با برخی از این مسیرها و برنامه‌های مهاجرتی استان‌هایی که نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی ندارند، آشنا می‌کند.

پیدا کردن برنامه مهاجرت استانی (PNP) مناسب برای شما تا حدودی مانند پیدا کردن کلید مناسب برای قفل است.
در واقع، برنامه مناسب برای شما به شرایطی که دارید و همچنین، مهارت‌ها و تجربه‌ای که می‌توانید به منظور تامین نیاز استان به نیروی کار ارائه دهید، بستگی دارد.

حدود ۸۰ مسیر مهاجرتی در سراسر استان‌ها و مناطق ‌شرکت‌کننده در PNP وجود دارد

بیشتر مناطق کانادا به‌جز Nunavut و Quebec جریان‌های مهاجرتی استانی خاص خود را دارند. این مسیرهای مهاجرت، متناسب با نیازهای خاص هر استان طراحی شده و برای گروه خاصی از مهاجران اعم از دانشجویان ماهر، غیر ماهر، کارآفرین یا بین‌المللی در نظر گرفته شده است.

جدا از مسیرهای مهاجرتی فدرال و کبک؛ در حال حاضر، تقریبا ۸۰ مسیر مهاجرتی در سراسر استان‌ها و مناطق ‌شرکت‌کننده در PNP وجود دارد.

 

امتیازاتی که باید در سیستم جامع رتبه‌بندی به دست آورید

در صورتی که متقاضی مهاجرت، از طرف یکی از مسیرهای مهاجرت استانی یعنی مسیرهای مرتبط با سیستم Express Entry کانادا انتخاب شود، در سیستم جامع رتبه‌بندی‌ (CRS 600) امتیاز اضافی دریافت خواهد کرد. اگر شما بتوانید این امتیازات را به دست بیاورید، تضمین می‌شود که برای درخواست اقامت دائم از دولت کانادا دعوت‌نامه دریافت خواهید کرد.

بسته به شرایطی که دارید، گزینه‌های مختلفی در دسترس‌تان قرار دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌شود.

مسیر مهاجرتی اولویت‌های سرمایه انسانی برنامه مهاجرتی انتاریو

یکی از مسیرهای مهاجرتی که دارای محبوبیت زیادی بین افراد فاقد پیشنهاد کاری است، مسیر مهاجرتی اولویت‌های سرمایه انسانی برنامه مهاجرتی انتاریو یا همان Ontario Immigrant Nominee Program (OINP) است. این مسیر مهاجرتی دارای سه دسته مرتبط با Express Entry است و در سال 2020 به‌طور فعال برای داوطلبان مهاجرت، دعوت‌نامه صادر می‌کند.

درست است که در این مسیر نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی نیست، اما شما باید یک پروفایل Express Entry فعال و تجربه کاری داشته باشید تا از شما دعوت شود.

برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان و مسیرهای مرتبط با آن

این برنامه یا همان Saskatchewan Immigrant Nominee Program – SINP مسیر دیگری است که متقاضیان فاقد پیشنهاد شغلی می‌توانند شانس خود را از طریق آن امتحان کنند. طبقه‌بندی نیروی کار بین‌المللی ساسکاچوان دارای دو مسیر مهاجرتی بسیار فعال است که نیازی به پیشنهاد شغلی ندارند.

اولین مورد، مسیر مرتبط با Express Entry ساسکاچوان است. البته، شما برای اقدام از طریق این مسیر نیز باید پروفایل فعالی در سیستم Express Entry فدرال داشته باشید.

مورد دوم، مسیر مهاجرتی مشاغل موردنیاز یا Occupation In-Demandاست که در این مسیر هم نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید. این مسیر به تامین نیروی کار ماهر برای تامین نیازهای بازار کار ساسکاچوان می‌پردازد. متقاضیان باید سابقه یک سال کار در یکی از مشاغل موردنیاز این فهرست را داشته باشند.

برنامه مهاجرتی نوااسکوشیا

برنامه مهاجرتی نوااسکوشیا یا همان Nova Scotia Nominee Program – NSNP مسیر مهاجرتی دیگری است که نیاز به پیشنهاد شغلی ندارد. این برنامه از ۴ مسیر برای انتخاب متقاضیان Express Entry استفاده می‌کند.

NSNP در صف انتظار Express Entry جستجو می‌کند و متقاضیان دارای سابقه کاری در مشاغل خاص را شناسایی می‌کند.

درست است که مسیر مهاجرتی اولویت‌های بازار کار ویژه پزشکان، داشتن پیشنهاد شغلی، آن‌هم پیشنهاد دریافت شده از مقامات سلامت استان را لازم می‌داند اما مسیرهای مهاجرتی Nova Scotia Demand; Nova Scotia Experience و اولویت‌های بازار کار نوااسکوشیا (برای متقاضیانی غیر از پزشکان) شرطی برای داشتن پیشنهاد شغلی نگذاشته‌اند.

بلد بودن زبان فرانسه یک مزیت برای شما محسوب می‌شود

غیر از کبک، استان‌های دیگری هم در کانادا هستند که به متقاضیان فرانسوی زبان یا دو زبانه نیاز دارند. OINP’s Express Entry این امکان را به استان می‌دهد که در صف انتظار Express Entry نیروی کار ماهر فرانسوی زبانی را جستجو کند که علاوه بر داشتن معیارهای مختلف به زبان انگلیسی هم مسلط است. این مسیر مهاجرتی در ۶ ماه گذشته با صدور حدود ۷۰۰ اعلانیه تمایل یا notifications of interest فعال بوده است.

نکاتی که شاغلان حوزه تکنولوژی باید بدانند

دو مورد از مهمترین مسیرهای مهاجرتی مرتبط با برنامه مهاجرت استانی به منظور تامین نیروی کار شاغل در بخش تکنولوژی به‌وسیله بریتیش کلمبیا و انتاریو اداره می‌شود. انتاریو به‌صورت دوره‌ای پذیرش‌هایی با نام Tech Draw در چارچوب مسیر مهاجرتی اولویت سرمایه انسانی که مرتبط با Express Entry است را برگزار می‌کند.

هدف این پذیرش‌ها کسانی هستند که در یکی از ۶ شغل مرتبط با تکنولوژی مانند مهندس کامپیوتر و توسعه‌دهنده وب سابقه کار دارند. شما برای اقدام از طریق این مسیر نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی ندارید.

از طرف دیگر، Tech Pilot بریتیش کلمبیا نیز به‌صورت هفتگی، افراد متقاضی مهاجرت را مورد گزینش قرار می‌دهد. این پایلوت در چهارچوب مسیر مهاجرتی BC Skills Immigration فعالیت دارد. داشتن پیشنهاد شغلی، شرط اساسی در یکی از ۲۹ شغل تعیین‌شده است.

برنامه مهاجرت استانی منیتوبا مناسب افرادی است که سابقه کار یا تحصیل در این منطقه را دارند

چندین برنامه مهاجرت استانی دارای مسیرهایی هستند که اقدام از طریق آنها به نفع کسانی است که در آن استان یا منطقه دارای سابق کار یا تحصیل هستند.

برای مثال، برنامه مهاجرت استانی منیتوبا، Manitoba Provincial Nominee Program – MPNP دارای دو مسیر Skilled Worker in Manitoba و Skilled Worker Overseas است و افراد دارای سابقه کار و تحصیل در منیتوبا امکان استفاده از این دو مسیر را دارند.

منیتوبا از طریق International Education دارای ۳ زیرمجموعه متمایز برای کسانی است که از یکی از موسسه‌های آموزش عالی یا دانشگاه‌های منیتوبا فارغ‌التحصیل شده‌اند.

نیمی از تازه‌واردان به کانادا از طریق این برنامه‌ها جذب می‌شوند

برنامه‌های Express Entry و PNP قرار است تا سال ۲۰۲۲ نقش پر رنگ و برجسته‌ای در برنامه مهاجرت کانادا ایفا کنند.
پیش‌بینی می‌شود که پذیرش‌های ترکیبی برای برنامه‌های تحت مدیریت Express Entry و PNP شامل تقریبا نیمی از تازه‌واردان کانادا شود.

با وجود محدودیت‌هایی که در نتیجه پاندمی کرونا در نظر گرفته شده است، بیشتر برنامه‌های PNP هنوز هم اقدام به دعوت متقاضیان می‌کنند.

کسانی که به‌طور جدی قصد دارند به کانادا مهاجرت کنند از تمام گزینه‌های ممکن در برنامه‌ها و مسیرهای مهاجرتی بهره‌مند خواهند شد. وجود گزینه‌های فراوان، این امکان را به متقاضیان می‌دهد که با توجه به شرایط منحصربه‌فرد خود دست به انتخاب بزنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا