Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
اخبار مهاجرتمقاله در آتش

کانادا مدرن‌سازی سیستم مهاجرت را در دستور کار قرار داده است

کانادا قبل از شروع پاندمی کرونا، تعداد زیادی از مهاجران، کارگران خارجی و دانشجویان بین‌المللی را می‌پذیرفت و در این زمینه رکوردشکن بود. اما شیوع کرونا کاری کرد که کانادا هم مانند بسیاری از کشورهای دیگر مجبور شود مسافرت به این کشور را محدود و محدودتر کند.

این اتفاق، نه تنها کار مهاجران جدید را سخت کرد بلکه تغییراتی نیز در سیستم مهاجرتی کشور به‌وجود آورد. با این حال، اسناد تازه‌ای که از طرف دولت فدرال منتشر شده، نشان می‌دهد که روزهای امیدوارکننده‌ای در پیش است.

براساس پیش‌بینی‌هایی که صورت گرفته، سیاست‌ها، رویه‌ها و عملکردهای IRCC برای پاسخگویی به درخواست‌های مهاجرت در دوران پساکرونا باید تغییرات قابل ملاحظه‌ای داشته باشد و با استفاده از شیوه‌های قدیمی نمی‌توان پاسخگوی نیازهای جدید بود؛ آن هم در شرایطی که کانادا قصد دارد طی ۳ سال آینده بیش از یک میلیون مهاجر جدید را بپذیرد.

این مطلب، دید خوبی در مورد وضعیت عملکرد فعلی IRCC به شما می‌دهد و کمک می‌کند در مورد خیالاتی که این اداره برای مدرن‌سازی دارد، اطلاعات خوبی کسب کنید.

اسنادی از طرف دولت فدرال منتشر شده است که طرز فکر و نگرش کانادا در مورد چگونگی تاثیرپذیری سیستم مهاجرتی کشور پس از پاندمی کرونا را روشن‌تر می‌کند.

بعد از برچیده شدن محدودیت‌های کرونا، مهاجرت به کانادا بیشتر می‌شود یا کمتر؟

کانادا پیش‌بینی کرده است که با برچیده شدن تدریجی محدودیت‌های جهانی مسافرت، درخواست‌های مهاجرت به این کشور با رشد چشمگیری مواجه خواهد شد. این موضوع در سند تازه‌ای منعکس شده که در یکی از وب‌سایت‌های دولت فدرال، در دسترس عموم قرار گرفته است.

هدف از این سند، پیدا کردن راهی است که بتواند به وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا Immigration, Refugees And Citizenship Canada – IRCC در رابطه با نحوه مدرن‌سازی رسیدگی آن وزارتخانه به درخواست‌های فزاینده مهاجرت، کمک کند.

 

فعالیت‌های اداره مهاجرت کانادا در روزهای پاندمی چه تغییراتی کرده است؟

این سند اشاره می‌کند که پاندمی کرونا، بر فعالیت‌های وزارت مهاجرت IRCC تاثیر گذاشته است. کانادا به منظور کند کردن گسترش کووید ۱۹، محدودیت‌هایی را بر مسافرت‌ها اعمال کرده است و کارمندان دولت فدرال در کانادا و خارج از کشور، از تمهیدات سخت‌گیرانه فاصله‌گیری اجتماعی و کار از راه دور، تبعیت می‌کنند.

با این حال، IRCC همچنان تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد تا وظیفه خود را در قبال کارگران خارجی موقت، دانشجویان بین‌المللی، گردشگران، دارندگان اقامت دائم، متقاضیان شهروندی، پناهجویان، متقاضیان پناهندگی و شهروندان کانادایی به انجام برساند.

وزارت مهاجرت IRCC اقدامات ویژه بسیاری را برای تقویت فرایند رسیدگی به درخواست‌های اتباع خارجی در طول این دوره، در نظر گرفته است.

از سوی دیگر، این سند اذعان دارد که بسیاری از مراکز رسیدگی و تماس IRCC، تعطیل شده‌اند یا با ظرفیتی که به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است، مشغول به فعالیت هستند. این امر، توانایی IRCC برای رسیدگی به درخواست‌ها را بسیار محدود کرده است.

 

سیاست‌های متفاوت IRCC در دوران پساکرونا

IRCC پیش‌بینی می‌کند همین‌که فعالیت‌های این وزارتخانه به شرایط عادی برگردد، سیاست‌ها، رویه‌ها و راه‌حل‌های دیجیتالی بسیار متفاوتی، برای مدیریت جهش تعداد درخواست‌ها در دوران پساکرونا، اعمال خواهد شد.

IRCC به دنبال آن است که با توسعه راهبردها، فرایندها و سیستم‌های دیجیتالی جدید، فعالانه‌تر در صحنه ظاهر شده و به شکل بهتری وظایف خود را به انجام برساند.

برای مثال، IRCC مایل است که هر جا ممکن باشد، از فرایندهای دیجیتالی استفاده کند تا نیاز به تشریفات اداری و حضور شخصی افراد را به حداقل برساند. این امر نه تنها از ایمنی IRCC و مردم محافظت می‌کند، بلکه همچنین می‌تواند به رسیدگی سریع‌تر و کارآمدتر به درخواست‌ها نیز منجر شود.

 

تلاش‌هایی که IRCC باید برای مدرن‌سازی فعالیت‌های خود در پیش بگیرد

از همین رو، IRCC به دنبال یک راه حلی است که با استفاده از روش‌های زیر، از تلاش‌های این وزارتخانه در مدرن‌سازی، حمایت کند:

  • ابزارها و فناوری‌هایی را توسعه دهد که ظرفیت عملکردی وزارت مهاجرت IRCC را به سرعت افزایش بدهد تا این وزارتخانه بتواند چالش‌های فعلی رسیدگی دستی به درخواست‌ها و افزایش پیش‌بینی شده درخواست‌ها را مدیریت کند.
  • ابزارهای دیجیتالی را به منظور ترتیب اثر دادن به الزامات جدید فاصله‌گذاری اجتماعی توسعه داده و از طریق راه‌حل‌های دیجیتال، نیاز به ملاقات‌های حضوری را کاهش دهد. برای مثال، می‌توان در مورد آزمون‌های آنلاین شهروندی و درخواست‌های ویزا و شهروندی این کار را انجام داد.
  • راه‌حل‌های فناوری دیجیتال برای سیستم مدیریت پرونده‌های IRCC را مشخص کند.
  • چگونگی اتوماسیون فرایندهای خاصی را مشخص نماید، به گونه‌ای که کارگزاران مهاجرت بتوانند وقت خود را بیشتر روی درخواست‌های مهاجرتی پیچیده متمرکز کنند.
  • راه‌حل‌های تحلیل داده را به منظور ارائه بینش‌هایی درباره حجم عملیات و ظرفیت رسیدگی به کار گیرد تا IRCC بتواند به شکلی کارآمد به تغییرات در کانادا و خارج از کشور پاسخ دهد.
  • راهبردهایی را برای تقویت امنیت سایبری وزارت مهاجرت IRCC توسعه دهد.

 

کانادا قصد دارد طی ۳ سال آینده بیش از یک میلیون مهاجر بپذیرد

کانادا همچنان به پذیرفتن مهاجران، کارگران، دانشجویان و گردشگران ادامه می‌دهد و تحت برنامه‌ فعلی سطوح مهاجرت به کشور در ۲۰۲۲ – ۲۰۲۰، قصد دارد طی ۳ سال آینده، بیش از یک میلیون مهاجر بپذیرد. پاندمی کرونا مهاجرت به کانادا را در سال جاری کند کرده است، اما Marco Mendicino، وزیر مهاجرت، می‌گوید کانادا همچنان به پذیرش مهاجران به منظور تقویت اقتصاد خود متعهد است.

 

قرعه‌کشی‌های ورود سریع و برنامه نامزدی استانی هنوز هم ادامه دارد

علاوه بر این، کانادا هنوز و در همین زمان، به قرعه‌کشی‌های ورود سریع [Express Entry] و برنامه نامزدی استانی (PNP) ادامه می‌دهد، به درخواست‌های مجوز تحصیلی و کاری رسیدگی می‌کند و برای اعضای درجه‌یک خانواده‌ها امکان ورود به کشور را فراهم می‌آورد.

بسیار محتمل به نظر می‌رسد که وقتی وضعیت سلامت و اقتصاد جهانی رو به بهبود بگذارد، کانادا شاهد افزایش قابل ملاحظه‌ای در ورود دارندگان اقامت دائم و موقت باشد. کانادا قبل از شروع پاندمی، تعداد زیادی از مهاجران، کارگران خارجی و دانشجویان بین‌المللی را می‌پذیرفت و در این زمینه رکوردشکن بود.

وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا Immigration, Refugees And Citizenship Canada – IRCC با تلاش برای مدرن‌سازی فرایندهای خود از طریق استفاده از فناوری، در موقعیت قوی‌تری برای پذیرش تعداد بیشتری از اتباع خارجی، در هنگام خاتمه یافتن پاندمی کرونا خواهد بود.

 

[elfsight_pdf_embed id=”155″]

 

[elfsight_pdf_embed id=”157″]

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا