Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
اخبار مهاجرت

کانادا رسیدگی به درخواست‌های ویزا را از اول جولای سر گرفت

دیروز همزمان با روز ملی کانادا Canada Day اعلام شد که اداره مهاجرت رسیدگی به درخواست‌های آنلاین برای صدور ویزا و مجوزهای الکترونیک سفر، موسوم به  eTA  را از سر می‌گیرد.

این در حالیست که هنوز مرزهای کانادا به روی صاحبان ویزاهای توریستی بسته است.

اداره مهاجرت اعلام کرده از سرگیری رسیدگی به این ویزاها برای این است که درخواست‌ها متراکم نشود.

پیشتر این هفته اعلام شد که دو مرکز خدمات ویزا و انگشت‌نگاری در ترکیه یعنی در استانبول و آنکارا از ۸ جولای سرویس‌دهی خود را از سر می‌گیرد.

سایت IC Mohajer که اخبار و گزارش‌های مربوط به مهاجرت ایرانیان به کانادا و زندگی در مهاجرت را دنبال می‌کند از تصمیم تازه اداره مهاجرت کانادا گزارش می‌دهد.

وزارت مهاجرت، شهروندی و امور پناهندگی کانادا Immigration, Refugees and Citizenship Canada – IRCC در بیانیه‌ای اعلام کرد، با آنکه محدودیت‌های مسافرتی همچنان پابرجاست، این وزارت در تلاش برای جلوگیری از جمع شدن درخواست‌های آینده و عقب‌افتادگی کارها، رسیدگی به درخواست‌های آنلاین برای ویزای توریستی visitor visa و eTA را از سر می‌گیرد. 

IRCC همچنین اشاره کرده است که به علت محدودیت‌های مسافرتی فعلی، بیشتر افراد در حال حاضر قادر به سفر به کانادا نخواهند بود. 

البته استثناهایی برای کارگران ماهر، اعضای خانواده که برای بیش از ۱۵ روز اقامت می‌کنند یا به دلیلی ضروری به کانادا می‌آیند و سایر افراد، در نظر گرفته شده است. 

مسافران همچنین باید به سازمان خدمات مرزی کانادا (CBSA) ثابت کنند که به دلیلی ضروری اقدام به مسافرت کرده‌اند، تا اجازه‌ی ورود به کانادا به آنها داده شود. 

IRCC درخواست‌های آنلاین برای ویزای تحصیلی، ویزای کار و اقامت دائم را نیز مورد رسیدگی قرار می‌دهد. فعلاً هیچ درخواست مکتوبی برای این اسناد مهاجرتی، پذیرفته نمی‌شود. 

کانادا تمهیداتی در نظر گرفته است تا مطمئن شود که متقاضیان، زمان کافی برای تکمیل تمامی مراحل فرایند درخواست، از جمله ارائه‌ی انگشت‌نگاری biometrics خود، خواهند داشت. 

برخی از مراکز درخواست ویزا (VAC ها)، در گوشه و کنار دنیا در حال بازگشایی هستند. همین هفته اعلام شد که دو مرکز VAC در ترکیه یعنی در استانبول و آنکارا از ۸ جولای خدمات خود را از سر می‌گیرند.

یادآور می‌شود تمامی کسانی که از خارج از کشور وارد کانادا می‌شوند، ملزم می‌باشند که به مدت ۱۴ روز خود را قرنطینه کنند. همچنین از مسافران خواسته می‌شود که برنامه‌ی مناسبی برای قرنطینه‌ی خود، به مأموران مرزبانی ارائه دهند. 

کانادا اخیرا اعلام کرده که محدودیت‌های مسافرتی خود را دست‌کم تا ۳۱ جولای تمدید می‌کند. 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا